Każde mieszkanie powinno zapewniać wysoki poziom komfortu, dostosowany do wszystkich mieszkańców. Niestety hałasy dochodzące z sąsiednich lokali mogą być uciążliwe. To samo dotyczy ruchliwej ulicy lub placu zabaw zlokalizowanego w niedalekiej odległości. Na szczęście w takiej sytuacji nie pozostajemy bezradni. Jak skutecznie wyciszyć mieszkanie i sprawić, że będzie można w nim wypoczywać bez względu na porę dnia?
Wyciszenie domu lub mieszkania
Wyciszanie mieszkania jest szczególnie polecane w budownictwie wielorodzinnym. Niepożądane dźwięki z ulicy mogą jednak dochodzić także w przypadku domów jednorodzinnych, zwłaszcza jeśli do pomieszczeń przynależą duże balkony. Warto wtedy pomyśleć o utworzeniu bariery, które ograniczy odgłosy z zewnątrz mieszkania. Powinna być możliwa do zamontowania w krótkim czasie, a jednocześnie nie może negatywnie wpływać na sposób korzystania z pokojów.
Dodatkowa izolacja akustyczna
Ograniczenie hałasu można osiągnąć po zamontowaniu dodatkowej izolacji okien, ścian i podłóg. Uszczelki pozwolą zachować wyższy poziom ciszy, a także zatrzymają w domu większą ilość ciepła. Okna na noc można zakrywać szczelnie grubą zasłoną. Ponadto należy zwrócić uwagę na uszczelnienie drzwi wejściowych, na przykład, za pomocą taśm wykonanych z gumy poliuretanowej lub winylu. W ten sposób nie tylko zapewnimy komfort w pomieszczeniach, lecz także ograniczymy wydostawanie się dźwięków poza mieszkanie.
Nowoczesna zabudowa balkonu
Sytuacja jest trudniejsza w przypadku balkonu. Jednym z najlepszych skutecznych sposobów na ograniczenie hałasu jest zabudowa, która pozwoli wyciszyć mieszkanie i uniezależnić sposób korzystania balkonu od warunków pogodowych. W ten sposób zyskujemy przestrzeń, którą będzie można traktować jak przedłużenie powierzchni jednego z pokojów.
Zabudowa balkonu pozwoli ochronić domowników przed wiatrem, śniegiem lub deszczem, jak również nadmiernym promieniowaniem UV. Ponadto zwiększa poziom bezpieczeństwa, szczególnie jeśli w domu wychowują się dzieci lub przebywają zwierzęta.
Efektowna zabudowa bezramowa
Najbardziej estetycznym i efektownym sposobem zabezpieczenia balkonu jest zabudowa bezramowa. Podczas montażu wykorzystywane jest szkło hartowane, które jest znacznie bardziej odporne na uszkodzenia od tradycyjnych szyb. Trudno je rozbić, dodatkowo materiał jest w większym stopniu odporny na nagrzewanie.
Bezramowa zabudowa balkonu pozwala na uzyskanie doskonałego panoramicznego widoku na otoczenie. Można wtedy wykorzystać balkon jako ważny element wnętrza urządzonego w modnym stylu minimalistycznym. Zabudowa pełni funkcję ekranu dźwiękoszczelnego, a dodatkowo chroni przed utratą ciepła. Dzięki temu wewnątrz domu panuje cisza, a temperatura jest znacznie wyższa niż przy balkonie niezabudowanym.
Nowy sposób aranżacji przestrzeni
Warto dodać, że zabudowa balkonu w wersji bezramowej nie musi wykluczać otwierania okien. Tego rodzaju konstrukcje oferowane są przez firmę Szklanorama. Stosowane technologie i doświadczenie powoduje, że prace mogą być wykonane nawet w ciągu 1 dnia roboczego. Oferowaną zabudowę można składać w formie harmonii lub każdą z tafli otwierać osobno. Dzięki temu zyskujemy dodatkową przestrzeń w mieszkaniu, którą można aranżować na różne sposoby.
Zabudowa balkonu to idealny sposób na zagospodarowanie miejsca, które zazwyczaj jest używane w ograniczony sposób w okresie wiosenno-letnim. Wersja bezramowa jest estetyczna, bezpieczna i wygodna podczas eksploatacji. Może też wpłynąć na zwiększenie wartości całego mieszkania. Dlatego jest to dobre rozwiązanie do każdego mieszkania urządzonego w nowoczesnym stylu.